fbpx

JAK DZIAŁAJĄ KWIATY W MIEJSCU PRACY?

Dodano: adminn

Możesz mieć wątpliwości, zadawać pytania, ale my to wiemy!

Obecność kwiatów i zieleni w środowisku pracy, w biurze może poprawić nasze samopoczucie i zwiększyć wydajność.

Podczas tygodnia, w biegu między obowiązkami często jesteśmy pozbawieni dostępu do natury, w weekend staramy uzupełniać te braki spędzając czas wolny na spacerach, wypadach za miasto, aby przywrócić równowagę umysłu czerpiąc spokój z natury.

Badania wykazały, że otoczenie kwiatami i zielenią może mieć pozytywny wpływ na nasze szczęście i dobre samopoczucie, także w pracy może przynieść znaczące korzyści pracownikom i ich organizacjom.

Oto kilka powodów, dla których warto zainwestować w kwiaty i rośliny na własne biurko lub szerzej rozumiane miejsce pracy.

1.Pomagają zmniejszyć stres

Rośliny są przeznaczone nie tylko do ogrodu, ponieważ mają również szereg korzyści zdrowotnych, w tym zdolność łagodzenia bólów głowy, łagodzenia dolegliwości oraz zmniejszania codziennych stresów i napięć.

Jeśli spędzasz dużo czasu w pomieszczeniu, czy to z powodu długich godzin pracy lub warunków pogodowych, zła jakość powietrza z pewnością wpłynie na twoje zdrowie. W rzeczywistości toksyny wewnętrzne mogą mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Takie toksyny mogą powodować alergie, astmę, stany zapalne, lęk i stres.

Na szczęście istnieje wiele sposobów na poprawę zdrowia w pomieszczeniu, z których jednym z nich jest zwiększenie częstotliwości przebywania na zewnątrz.

2.Pomagają zwiększyć wydajność

Kwiaty wyglądają i pachną niesamowicie, ale to nie wszystko, co potrafią! Badania i dowody naukowe wykazały, że posiadanie kwiatów w miejscu pracy może zwiększyć naszą zdolność do wydajniejszej pracy.  Badania wykazały, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety osiągali lepsze wyniki w środowisku ozdobionym świeżymi roślinami i kwiatami.

Wzrosty odnotowano w zakresie

  • innowacyjnego myślenia,
  • generowania dobrych pomysłów
  • rozwiązywania problemów

Okazało się, że mężczyźni byli w stanie wygenerować około 30% więcej pomysłów w biurze z kwiatami niż w biurze, które było smutne i nudne.

Kwiaty korporacyjne w CUDOO?

CUDOO oferuje różnorodny wybór gatunków i kolorów kwiatów pasujących do motywu i marki biura.Polecamy naszym klientom usługę „Abonament na kwiaty” szczegóły znajdziesz tutaj https://www.cudoo.pl/abonament-na-kwiaty/

 

0
0

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać