fbpx

KWIATY DOBRE NA STRES !

Dodano: adminn

Stres nie potrzebuje powodu, by się pojawiać!

Skończyły się wakacje? Nawał obowiązków? Drastyczna zmiana pogody?

Organizacja życia na nowo może być stresując a nasze ciała i umysły muszą jakoś sobie z tym poradzić.

Wakacje dopiero za rok, wiec póki co proponujemy kwiaty😉

Badanie opublikowane przez Psychologię Ewolucyjną i przeprowadzone na Uniwersytecie Rutgersa wykazało, że kwiaty mogą wpływać na nastrój i wywoływać pozytywne emocje.

Badanie łączy kwiaty z samopoczuciem, spokojem i kreatywnością. Zioła i kwiaty, takie jak lawenda, róża, paczula czy Męczennica cielista są już znane na całym świecie jako środek antystresowy.

Według tego badania kwiaty mogą zmieniać nastrój i wywoływać pozytywne zachowania społeczne. Bez względu na to, do której grupy wiekowej należysz, kwiaty mogą skierować Cię na wyższy styl życia, przynosząc jednocześnie korzyści emocjonalne i społeczne.

Badanie wykazało, że odbiorcy kwiatów czuli się szczęśliwi przez cały dzień, a także pozostawali pozytywnie nastawieni. To lekkie i pozytywne samopoczucie trwało przez wiele dni w przypadku uczestniczek, wzmacniając jednocześnie intymność i więź z krewnymi i przyjaciółmi.

Badanie na Harvardzie utrzymywało również, że mężczyźni i kobiety, którzy dają kwiaty, byli znani jako zdolni, szczęśliwi i odważni ludzie w swoim kręgu społecznym.

W badaniu zmierzono także wpływ kwiatów we wnętrzach domowych.

Okazało się, że ludzie, którzy czują się ospali i nastrojowi w godzinach porannych, mogą znacznie podnieść swoje wibracje kwiatami. Kwiaty mogą sprawić, że domy będą bardziej przyjazne i otwarte, jednocześnie poprawiając samopoczucie bliskich.

Stwierdzono, że emocje poprawiające samopoczucie rosną z czasem i przenoszone są do pracy, a osoby w obecności kwiatów są bardziej produktywne i pozostają skupione. Ponadto badania przeprowadzone przez japońskich naukowców dowiodły, że niektóre pachnące rośliny, takie jak lawenda, cytryna i lawenda, mogą aktywować określoną aktywność genów, co powoduje obniżenie poziomu stresu.

Czy Tobie kwiaty też mogą pomóc? Tak, jeśli nie chcesz być ofiarą lęku lub stresu a chcesz zdecydowanie zwiększyć wydajność i kreatywność. Tak, jeśli nie masz czasu na aromaterapię lub spa, które i tak wykorzystują olej i zapachy wydobyte z kwiatów.Już samo dotykanie kwiatów może złagodzić wysoki poziom stresu. Pozostań skupiony, poczuj się świetnie i bądź energiczny z kwiatami!

Przynieś kwiaty do domu i do swojego stylu życia, aby poprawić ogólne samopoczucie.

0
0

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać