fbpx

WYOBRAŹ SOBIE SŁONECZNIKA – CO WIDZISZ?

Dodano: adminn

Wiele osób może opisywać słoneczniki jako wysokie, żółte i jasne, ale te klasyczne zdjęcia słonecznika po prostu nie oddają rzeczywistej mocy tej rośliny. Słoneczniki są dynamiczne, ponieważ rosną w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach.

Zacznijmy od podstaw: kolory.

Powszechnie wiadomo, że większość ludzi wie, że słoneczniki są żółte. Jednak pigment słonecznika na tym się nie kończy. Słoneczniki mogą być nawet czerwone i fioletowe!

Niezależnie od tego, czy uczęszczałeś na zajęcia plastyczne, czy nie, prawdopodobnie znasz Vincent van Gogh. Van Gogh jest głównie znany ze swoich obrazów słonecznika i zmiany sposobu, w jaki ludzie postrzegali piękno tego kwiatu.   Słoneczniki mają wiele znaczeń i symboli.

Niektóre pochodzą z mitologii greckiej z historią Clytie i Apollina, boga słońca.  Ciekawostką jest fakt, że młode słoneczniki śledzą słońce, zwane również heliotropizmem. W badaniu przeprowadzonym przez naukowców ujawniono, że słoneczniki mają rytmy dobowe.
Twarz młodego słonecznika codziennie podąża za słońcem od wschodu do zachodu słońca i powtarza cykl aż do dojrzałości. Gdy słoneczniki osiągają dojrzałość, ich wewnętrzne zegary zaczynają zwalniać, aż całkowicie zakończą zachowanie heliotropowe. D​dojrzałe słoneczniki skierowane są na Wschód z kilku różnych powodów: ·         Słoneczniki mogą przyciągać do pięciu razy więcej zapylaczy, ponieważ nagrzewają się szybciej niż rośliny skierowane na zachód.·         Słoneczniki są bardziej wydajnie ogrzewane, gdy są skierowane na wschód. Słonecznik oferuje dodatkowe korzyści oprócz piękna. Sugeruje się, że olej słonecznikowy ma właściwości przeciwzapalne. Zawiera kwas linolowy, który może przekształcić się w kwas arachidonowy. Oba są kwasami tłuszczowymi i mogą pomóc zmniejszyć utratę wody i naprawić barierę skórną.

Oto pierwsza dawka ciekawostek na temat tych cudownych kwiatów, jakimi są słoneczniki.

Ciąg dalszy nastąpi….

0
0

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać